Provádíme aplikaci náušnic pomocí setu od americké firmy STUDEX (Studex 75). Náušnice se již klasicky nenastřelují pistolí, ale uši se jemně propichují. Nedochází k tzv. „výstřelu“, který je doprovázen nepříjemným zvukovým podnětem. Jedná se o téměř bezbolestné a tiché propíchnutí uší. Náušnice jsou hypoalergenní – z chirurgické oceli, nejsou jednorázové, je možno je opakovaně nasazovat.

Kdy a v jakém věku náušnice nastřelit?

Nastřelení náušnic se může provádět v jakémkoli věku, nejdříve však 14 dní po 1. očkování hexavakcínou (Infanrix Hexa ve 2. měsíci). V kojeneckém věku doporučujeme nástřel mezi 3. – 6. měsícem věku dítěte. Děti by měly být zcela zdravé, neměly by být nachlazené nebo mít teplotu.

Popis náušnic

Nastřelují se pouze speciální nastřelovací náušnice k tomuto výkonu určené. Náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, speciálního kovu, potažené buď 24 karátovým zlatem (žlutý kov) nebo palladiem (bílý kov). Jsou testovány Státní zkušebnou a je na ně vystaveno Prohlášení o shodě.

Vybrat si u nás můžete z následujících náušnic:

beruška

bílý krystal

krychlový zirkon

bílo-růžová kytička

růžová kytička

modrá kytička

zelená kytička

multicolor kytička

Jak se nástřel provádí?

Po dezinfekci a označení místa budoucích dírek medicinálním fixem se provede propíchnutí uší pomocí speciální propichovací pistole, která ucho rychle, šetrně a hlavně s minimální bolestivostí propíchne a zároveň náušnici nasadí a uzavře. Po propíchnutí ucho nekrvácí!

Ošetřování

Asi po dobu 14 dnů po nástřelu je třeba o nastřelené dírky pečovat a ošetřovat je. Vhodné je ošetření lihem na pupek po koupeli. Náušničkou pravidelně 2x denně pohybujte zepředu dozadu a pootočte. 3 dny minimalizujte styk pokožky s vodou (sprchování nevadí), na plavání můžete s děťátkem za týden.

Kdy lze provést výměnu nastřelených náušnic za vlastní?

Po úplném zhojení nastřelených dírek (za 6 – 8 týdnů) lze nastřelené náušnice vyměnit za jakékoliv náušnice jiné (nejlépe zlato, bílé zlato, které předem naložíte na 24 hodin do 60% lihu).

Cena

Při aplikaci páru náušnic nastřelením se cena pohybuje podle vybraného druhu náušnic od 400 Kč do 500 Kč.

Při aplikaci jedné náušnice je celková cena od 200 Kč do 250 Kč dle vybraného druhu.