Ve dvou odloučených ordinacích, které se nacházejí v Jevíčku a v Březině, poskytujeme preventivní a léčebnou péči pro děti a dorost, a to od jejich narození až po dovršení 19 let. Odběry biologického materiálu provádíme denně (dle objednání).

Pro rodiče s dětmi do jednoho roku (vyjímečně do 18 měsíců) vedeme dětskou poradnu. Do dětské poradny objednává zdravotní sestra osobně při předchozí návštěvě ordinace nebo telefonicky.

Klademe důraz na prevenci, neboť napomáhá tomu, aby dítě dobře prospívalo, včas se zjistil případný zdravotní problém či onemocnění a začalo se co nejdříve s jejich léčbou. Frekvence a obsah preventivních prohlídek se řídí ustanoveními vyhlášky č. 70/2012 Sb., o preventivních prohlídkách.

Jedním z prvků prevence je také pravidelné očkování a následné přeočkování. Kromě ze zákona povinných i nepovinných očkování, která jsou hrazena zdravotní pojišťovnou, Vám můžeme nabídnout i nadstandardní očkování.

Léčebnou péči poskytujeme v ordinačních hodinách pro nemocné. Snažíme se dětem návštěvy u nás zpříjemnit a proto jsou pro malé pacienty v čekárně připraveny různé hračky. Děti se snažíme léčit podle nejnovějších medicínských poznatků. Složité případy vždy konzultujeme se specialisty na daný obor.

Pro rychlé a co nejlepší řešení léčby vašich dětí používáme tyto přístroje:

QuikRead Go – umožňuje nám stanovit hladinu CRP (z kapky krve z prstu zjistíme, zda se jedná o virózu nebo bakteriální zánět, který je pak nutné léčit antibiotiky), změřit koncentraci hemoglobinu (k vyloučení chudokrevnosti) nebo zjistit z výtěru v krku přítomnost streptokoků ze skupiny A (Streptococcus pyogenes – původce bakteriální angíny).

Laura Smart – močový analyzátor, který vyhodnotí složení moči a umožní rychlé odhalení infekce močových cest.

Otoskop – k zjištění zánětu středního ucha.

Pulsní oxymetr – ke zjištěni saturace krve kyslíkem.

Bilirubinometr – slouží ke změření intenzity novorozenecké žloutenky přiložením na kůži.

Dále provádíme aplikaci náušnic pomocí „nastřelení“. Jedná se o rychlé a bezbolestné řešení, kdy je ucho propíchnuto a dočasná náušnice je nasazena v jednom kroku. Používané náušnice jsou zdravotně nezávadné. Prosíme o domluvení termínu předem.