Registrace novorozence

Pokud uvažujete o registraci svého očekávaného miminka v naší ordinaci, můžete nás kontaktovat telefonicky nebo se přijít seznámit osobně a prohlédnout si ordinaci. Důležité je, abyste s námi registraci měla domluvenou ještě před porodem, protože v porodnici pak budete dotázáni, u kterého lékaře bude novorozenec zaregistrovaný.

Po příchodu z porodnice by měl být novorozenec do 48 hodin prohlédnut dětským lékařem, proto nám ihned po propuštění z nemocnice zavolejte a domluvíme si první návštěvu, která může proběhnout u Vás doma nebo v ordinaci.

Po narození má novorozenec ze zákona stejnou zdravotní pojišťovnu jako jeho maminka. Přihlásit novorozence ke zdravotní pojišťovně je třeba nejpozději do 8 dnů po propuštění z nemocnice.

 

Přeregistrace

V případě, že budete potřebovat přeregistrovat své dítě k jinému lékaři a vyberete si naší ordinaci, můžete nás kdykoliv v době ordinačních hodin navštívit (i bez dítěte) a podepsat tzv. registrační lístek. Po podepsání registračního lístku si vyžádáme zdravotní dokumentaci od bývalého dětského lékaře a po jejím obdržení Vás pozveme s Vaším dítětem na vstupní lékařskou prohlídku.

 

Jsme smluvními partnery těchto pojišťoven:

 

Vážení rodiče, pokud Vašemu dítku změníte zdravotní pojišťovnu, prosíme o včasné nahlášení změny v naší ordinaci.